Success at Zone Athletics

School spirit was alive and well at the Zone Athletics Carnival on Friday 12th June. Our school was well represented by a large number of our talented students who proudly represented our school, competing, supporting and encouraging each other.

A special mention to the 12 years girls, 13 years girls and 17 years boys relay teams who won their event.

Congratulations to our Zone Athletics team. We are very proud of your successes and  more importantly, the dedication and great sportsmanship each of you showed on the day:

12 Years

Brock Cook

Adam Dailly

Nicholas Johnson

Mitchell Lantouris

Jorja Paardekooper

Isabelle Slack-Smith

Marcus ten Brinke

Kye Townsend

Aishlin Walker

Celeste Walker

13 Years

Natalie Baker

Georgia Brownhill

Max Cawsey-Smith

Dylan Delicana

Amelia Duggan

Declan Fallah

Max Fuller

Sophia Claire Gelacio

Joel Hollingdale

Liam Kelly

Riley Moore

Kaewta Nusuwan

Jacob O’Brien

Wesley Piggins

Rachel Purchase

Chelsea Sharpe

Alani Sullivan

Charlotte Whyte

Jacob Wilson

14 Years

Cameron Bennett

Caitlin Clancy

Rhys Dakin

Tegan Dorling Sarah Graham

Mario Jagodic

Ashleigh

Annika Muller

Tyler Murray

Blake Shearsby

Jake Sidney

Holly Scarlett Van Gaalen

Brock Wells

 15 Years

Callum Bridges

Matthew Crawley

Rhianon Doecke

Bridget Fallah

Adam Flintoff

Brianna Garbett

Grace Redmond

Jasmine Scott

Tyler Towns

16 Years

Harris Baker

Bronte Banach

Samara Brownhill

Jesse Elton

Patrick Forshaw

Jessica Garlick

Henry Mitchell

Kye Murrary

Rochelle Redmond

Liam Shearsby

17 Years

Callum Brown

Benjamin Challen

Teri Fragiadakis

Jacob Garthon

Anthony Vasilevski

Adam Zuccala

 

News
Upcoming Events

July 2018

Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1
2
  • Years 8, 9 & 10 Parent Teacher Night
  • Mathematics Standard Task 2:HSC Investigation Year 11
  • Mathematics Task 2:HSC Investigation Year 11
  • Personal Training and Coaching 11PTC Task 2:Research Task Year 11
  • Brainstorm Year 10
  • Society and Culture SAC Task 3:Depth Study 2: Research and In-Class Task Year 12
  • Nursing Day Excursion
3
  • Drama Task 5:Development of Group Project and Logbook Phase 2 Year 12
  • Mathematics Extension 1 Task 2:HSC Investigation Year 11
  • Biology 11Bio.1 Task 2:Skills Task Year 11
  • Biology 11bio.2 Task 2:Skills Task Year 11
  • Debating Yrs 9-10
  • Aboriginal Education Conference
4
  • NAIDOC Celebration
  • Dance 10DAN Task 3:Composition Year 10
  • English Excursion - Away Production Year 12
5
  • Modern History MOD 1 Task 3:Historical Investigation Year 11
  • Modern History MOD 2 Task 3:Historical Investigation Year 11
  • Ancient History ANC 1 Task 2:Portfolio Year 11
  • HSC Dance Trial Examinations
  • Dance Task 5 Task 5:Appreciation Essay Year 12
  • Accelerated Computing 10IPT Task 3: Class Test Year 10
  • Debating
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
  • Staff Development Day
24
  • Students commence Term 3
25
26
  • English Extension 1 EEX1 Task 2:Tutorial Presentation Year 12
  • Industrial Technology - Multimedia 11ITMM Task 2:Group Project - Part 1 - Part A & B Year 11
27
  • English Advanced Task 4:Module C - Viewing/Representing Task Year 12
  • English Standard Task 4:Module A - Viewing/Representing Task Year 12
  • Industrial Technology - Multimedia 11ITMM Task 2:Group Project - Part 1 - Part B - Presentations Year 11
28
29
  • Snow Trip 2018
  • Snow Trip 2018
  • Snow Trip 2018
  • Snow Trip 2018
30
  • Ski Trip
  • History Extension Task 1:The History Project Year 12
  • Community and Family Studies 12CAFS Task 4:Groups & Individuals/ Work Report Year 12
31
  • Years 9 & 10 English Competition
  • Snow Trip 2018

-