Successes at Zone Cross Country

The sun shone brightly for our School’s Cross Country  on Wednesday 11th May. Many  students competed in the carnival fighting for a place to compete at the Zone. The Zone Cross Country was held on Monday 16th May and it was pleasing to see high participation and fantastic display of school spirit,  competitive running with plenty of smiles on the faces of our runners .

Thank you to our PDHPE staff Mrs Noble Mr Fallah, Mr Wilson for supporting our runners.

Zone Cross CountryZone Cross CountryZone Cross Country

Zone Cross CountryZone Cross CountryZone Cross Country

Congratulations to our Zone Cross Country team who did us proud:

12 years girls  Taharna Liston, Hayley Williams, Lily Jones,

12 years boys Harrison Tse, Savir Chauhan,

13 years girls Aishlin Walker, Celeste Walker, Trinity Bukalan, Daisy Van Gaalen,
Naomi Gaddes, Charlotte Jones, Amelia Holland, Jorja Paardekooper, JennaSimmons

13 years boys Adam Dailly, Jack Kokles, Mitchell Lantouris, Erik Mendon, James Napier,
Sam Harper, Lucas McLaren,

14 yrs girls Genevieve Reiprich, Erin Elliott, Sophia Claire Kuhnert, Nicola Toon, Niaz Zonoozi, Charlotte Whyte

14 yrs boys Joel Hollingdale, Riley Moore, Dylan, Liam Hoffmann, Max Cawsey-Smith,
Liam Kelly

15 yrs girls Caitlin Clancy, Ashleigh Mason, Chelsea Sharpe

15 yrs boys Jake Mendon, Mitchell Davies, Jack Sutton,

16 yrs girls Bridget Fallah, Emily Lenz

16  yrs boys Tyler Towns, Matthew Crawley

17 yrs boys Cody Gaddes, Kye Murray, Mathew Simpson, Jackson Gordon, Sujal Sapkota, Sulav Sapkota, Connor Douglas

18 yrs girls Yvette Farley

18 yrs boys Benjamin Challen

Special Congratulations and best of luck to our to our Regional team :

13 yrs boys Adam Dailly

14 yrs girls Genevieve Reiprich

14 yrs boys Joel Hollingdale

15 yrs girls Caitlin Clancy

16 yrs girls Emily Lenz /Bridget Fallah

17 yrs boys Jackson Gordon/ Sujal Sapkota/ Sujan Sapkota/ Patrick Forshaw/ Kye Murray/ Cody Gaddes/ Matthew Simpson

18 yrs boys Ben Challen

18 yrs girls Yvette Farley

 

News
Upcoming Events

February 2018

Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1
  • School Swimming Carnival ALL
2
  • Drama Task 4:Development of Individual Project and Logbook Phase 1 Year 12
3
4
5
  • Sharks Wellbeing Presentation
6
7
  • Chinese School Visit - Wulumugi
  • Onstage - Drama Excursion
8
  • Chinese School Visit - Wulumugi
9
  • Chinese School Visit - Wulumugi
10
11
12
  • Chinese School Visit - Wulumugi
13
  • Chinese School Visit - Wulumugi
  • P&C Meeting
  • Year 12 Pathways & Information Evening
  • C2L Student Devices Connected to Network Yrs 7-10
  • Positive Start Year Assembly Year 12
  • Positive Start Year Assembly Year 7
  • English Extension 2 Task 1:Viva Voce Year 12
14
  • Year 7 Vaccinations - HPV & DPT
  • Positive Start Year Assembly Year 9
  • Positive Start Year Assembly Year 9
15
16
  • Positive Start Year Assembly Year 11
  • Positive Start Year Assembly Year 10
  • Drama Task 1:Research Task Year 9
17
18
19
  • English 9G, 9Y, 9M, 9E Task 1:Diagnostic Writing Task Year 9
20
  • Alan Davidson Shield Cricket
21
  • Science G Task 1:Electrical Assessment Year 9
  • Science Y Task 1:Electrical Assessment Year 9
  • Science E Task 1:Electrical Assessment Year 9
  • Science M Task 1:Electrical Assessment Year 9
22
  • Software Design and Development Task 3: Major Project - Stage 1 Year 12
  • Primary School Visits (Gymea North PS)
23
  • UTS Stem Conference Year 10
24
25
26
  • Under 15s Netball KO Match
  • Primary Schools Visit (Kareela PS)
  • Primary Schools Visit (Sutherland PS)
  • Visual Arts HSC in a Month Excursion Year 12 VA
27
  • Primary Schools Visit (Sutherland North Primary)
28
  • Primary Schools Visit (Oyster Bay PS)
Moodle Login
Please enter your Moodle credentials below:
-